Licensed to Fraulo Race Timing - Contractor License       HY-TEK's Meet Manager
     48th Annual  NJSIAA/Star-Ledger/M-F Athletic - 1/10/2013 to 1/13/2013     
                 State Indoor Track&Field Relay Championships                  
                 John Bennett Indoor Complexr - Toms River, NJ                 
                                    Results                                    
 
Event 92  Girls Distance Medley Gr 2
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rumson-Fair Haven  'A'                                      12:37.87   10   
     1) Gottuso, Jackie JR              2) Maita, Isabella SR             
     3) Steinhacker, Morgan FR          4) Howley, Courtney JR            
  2 Holmdel  'A'                                                12:44.62    8   
     1) Cooper, Lennon SR               2) Byrket, Lauren SR              
     3) Garidas, Irene JR               4) Warner, Marin SO               
  3 Voorhees  'A'                                               12:57.52    6   
     1) Modde, Clarissa JR              2) Sneelen, Jessica SR            
     3)                                 4) Seiffert, Erin SR              
  4 Delsea  'A'                                                 13:21.93    4   
     1) Cali, Jenna SO                  2) Folcarelli, Ginneane SO        
     3) Fagotti, Anita JR               4) Mazzi, Celine JR               
  5 Pinelands  'A'                                              13:22.01    2   
     1) Scott, Heather JR               2) Shriever, Gillian SO           
     3) Allikmaa, Amanda SO             4) Zodl, Lauren SO                
  6 Cranford  'A'                                               13:24.92    1   
     1) Bush, Amanda FR                 2) Van Horn, Laura JR             
     3) Ellenbacher, Jenna JR           4) Oltmann, Katia SR              
  7 Chatham  'A'                                                13:26.35  
     1) Frenzel, Teresa SR              2) DiSalvio, Julia SO             
     3) Tencic, Erin FR                 4) Walsh, Laura SO                
  8 Morris Hills  'A'                                           13:27.36  
     1) Polimeni, Krissa SR             2) Ingling, Madison FR            
     3) Hanson, Danielle JR             4) Clyne, Ailis SR                
  9 West Deptford  'A'                                          13:28.40  
     1) Knoblock, Karen SO              2) Pinto, Nicole SO               
     3) Kipp, Anna FR                   4) Knoblock, Megan SR             
 10 West Essex  'A'                                             13:45.85  
     1) Gupton, Heather 12              2) Alhout, Alexa 10               
     3) Surmachevska, Maria 12          4) Oyama, Carlysa 11              
 11 Robbinsville  'A'                                           13:46.11  
     1) Holzbaur, Erin SO               2) O'Toole, Margaret SR           
     3) Testa, Jillian FR               4) Manto, Gabby SO                
 12 Governor Livingston .  'A'                                  13:55.73  
     1) Herring, Emily SO               2) Caballero, Alice FR            
     3) Suchan, Tamara SO               4) St. Clair, Amanda JR           
 13 Allentown  'A'                                              14:01.97  
     1) Sofia, Jessica JR               2) Roche, Jenna SO                
     3) Foley, Michelle SO              4) Tendler, Alexandra JR          
 14 South Plainfield  'A'                                       14:04.34  
     1) Cruz, Patricia SR               2) Boettger, Stephanie FR         
     3) McLean, Maggie SR               4) Ferraro, Dianne FR             
 15 Raritan  'A'                                                14:10.83  
     1) Gong, Emily FR                  2) Walsh, Kaitlin SO              
     3) Lencsak, Erica SR               4) Pagliarulo, Samantha JR        
 16 Manchester Twsp.  'A'                                       14:21.54  
     1) Puzzio, Jenna SO                2) Meroney, Alexis SO             
     3) Dambroski, Victoria JR          4) Chinery, Katherine SO          
 17 Deptford  'A'                                               14:41.82  
     1) Childress, Lisa SO              2) Sullivan, Katelyn SR           
     3) Dugan, Briana JR                4) Minix, Rachel JR               
 18 Poimt Pleasant Boro  'A'                                    15:00.51  
     1) Peled, Elizabeth SO             2) Fallone, Samantha SR           
     3) Jurewicz, Theresa JR            4) Tufano, Emily FR               
 19 Monmouth Regional  'A'                                      15:03.20  
     1) Kelley, Shannon SO              2) Daly, Christine SR             
     3) Lindstrom, Megan SO             4) Hann, Ashley SR                
 20 Northern Burlington  'A'                                    15:10.65  
     1) Thier, Sydney JR                2) Wimmersberg, Amanda SR         
     3) Logan, Sandy JR                 4) Melillo, Gianna SO             
 21 Camden  'A'                                                 16:42.28  
     1) Roberts, Nijja SR               2) Bailey, Siani SO               
     3) Arroyo, Annozley SO             4) Simmons, Tatyana JR            
 22 Bridgeton  'A'                                              16:56.22  
     1) Tiggett, Sade                   2) Williams, Radayja              
     3) Gould, Angelika                 4) Bautista, Guadalupe            
 -- Summit  'A'                                                      DNF  
     1) Gargiulo, Kirsty SR             2) Schaffer, Ellie SO             
     3) Filiault, Alex FR               4) McIlroy, Gillian JR            
 
Event 94  Girls 4x55 Meter Shuttle Hurdle Gr 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Matawan  'A'                                                   35.24   5  10   
     1) Boham, Gaynelle SR              2) Price, Joy SR                  
     3) Ali, Yasmin SO                  4) Mojica, Erica JR               
  2 Governor Livingston .  'A'                                     35.72   7   8   
     1) Bjorkeson, Isabella SO          2) Compton, Megan SO              
     3) Frank, Colleen JR               4) Chirichella, Katharine SO      
  3 Summit  'A'                                                    36.34   7   6   
     1) Ng, Lauren SR                   2) Salter, Jessica SO             
     3) Salter, Sarah JR                4) DeFonzo, Alessandra JR         
  4 Raritan  'A'                                                   36.37   4   4   
     1) Sparacino, Stephanie SR         2) Ridge, Mary JR                 
     3) Beslanovitz, Alyssa SO          4) Stiffler, Julia FR             
  5 Allentown  'A'                                                 36.41   6   2   
     1) DuBrosky, Carly JR              2) Gottilla, Veronica FR          
     3) Travers, Anna SR                4) Sargent, Alyssa JR             
  6 Morris Hills  'A'                                              36.71   7   1   
     1) Lyness, Casey SO                2) Follet, Rhianna SO             
     3) Thompson, Ulana SR              4) Molan, Alex FR                 
  7 Delsea  'A'                                                    36.79   3 
     1) Moore, Ciera SO                 2) Cox, Talyah FR                 
     3) Chukwurah, Atiyah SR            4) Barbaro, Christina JR          
  8 Ramapo  'A'                                                    36.88   1 
     1) Brockel, Jaqueline SO           2) Rickert, Caroline JR           
     3) Conklin, Caroline SO            4) Salmins, Gina SR               
  9 Camden  'A'                                                    37.13   6 
     1) Dowens, Daesha SR               2) Bloodworth, Asia FR            
     3) Fussell, Zhane JR               4) Haines, Jamira SR              
 10 Chatham  'A'                                                   37.19   6 
     1) O'Connor, Erin JR               2) Nichols, Phoebe FR             
     3) Cote, Alexandra JR              4) Prill, Rachel SR               
 11 Holmdel  'A'                                                   37.24   5 
     1) Byrket, Lauren SR               2) Amarhanow, Lindsey JR          
     3) O'Donnell, Samantha SO          4) McKay, Kelly SO                
 12 Ewing  'A'                                                     37.28   5 
     1) Leon, Amaris JR                 2) Belcher, Julie SO              
     3) Gummel, Jacquelyn FR            4) Lawson, Lauren JR              
 13 Rahway  'A'                                                    37.43   4 
     1) Mota, Imani 11                  2) Walker, Tiffany 11             
     3) Edwards, Assata 9               4) Cook, Payton 11                
 14 Manchester Twsp.  'A'                                          37.54   6 
     1) Brinson, Nyquasia               2) Mellea, Cassandra SR           
     3) Franczak, EricaKathryn SO       4) Barnes, Eryn SR                
 15 Ocean Township  'A'                                            39.01   5 
     1) Rodriguez, Sarah SR             2) Bekampis, Stephanie SO         
     3) Natanagara, Gillian FR          4) Fahey, Michelle SO             
 16 Manasquan  'A'                                                 39.02   4 
     1) Mason, Carissa SR               2) Zarelli, Allison SO            
     3) Heavey, Michaella SR            4) Osgoodby, Alexa SR             
 17 Robbinsville  'A'                                              39.69   4 
     1) Hodson, Kellie JR               2) Maldonado, Andrea SR           
     3) Fahey, Julia SO                 4) Langsdorf, Emily SO            
 18 West Deptford  'A'                                             40.01   2 
     1) Tachdjian, Kelli JR             2) Meagher, Kelly JR              
     3) Quigley, Jannah FR              4) Cooper, Kirsten SO             
 19 Northern Burlington  'A'                                       40.08   2 
     1) Wimmersberg, Amanda SR          2) Spicer, Shae SR                
     3) Johnson, Nikki SR               4) Edwards, Ashley SO             
 20 Poimt Pleasant Boro  'A'                                       41.05   3 
     1) Karras, Dakota JR               2) Yochim, Courtney FR            
     3) Brooman, Cheyenne SR            4) Hyra, Ruby FR                  
 21 South Plainfield  'A'                                          41.76   1 
     1) Abdur-Rashid, Nadiyah SR        2) Sanders, Tierra JR             
     3) Huber, Gennifer FR              4) Garcia, Moriah SO              
 22 West Essex  'A'                                                42.06   2 
     1) White, Ashley 11                2) Mercurio, Leana 10             
     3) Jacobson, Sarah 11              4) Marootian, Alexis 10           
 23 Parsippany Hills  'A'                                          42.07   3 
     1) Cavanaugh, Eva SO               2) Nguyen, Michelle SO            
     3) Rodriguez, Rachel SR            4) Chen, Catherine SO             
 24 Middle Township  'A'                                           45.08   1 
     1) Caruso, Breanna JR              2) Fossett, Chelsea SO            
     3) Geisinger, Samantha JR          4) Hippen, Honna FR               
 -- Cranford  'A'                                                     DQ   7 
     1) McGuire, Ashley JR              2) Grant, Bryanna SR              
     3) Dezer, Kate JR                  4) Hunter, Regine SR              
 
Event 96  Girls 4x200 Meter Relay Gr 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Camden  'A'                                                  1:47.83   7  10   
     1) Hudson, Jenia SO                2) Williams, Keisha SO            
     3) Dowens, Daesha SR               4) Haines, Jamira SR              
  2 Matawan  'A'                                                 1:51.57   7   8   
     1) Quinones, Briana SR             2) Santimauro, Marianne SO        
     3) Ali, Yasmin SO                  4) Mojica, Erica JR               
  3 Cranford  'A'                                                1:52.17   6   6   
     1) Grant, Bryanna SR               2) McGuire, Ashley JR             
     3) Hunter, Regine SR               4) Hurley, Kiera FR               
  4 Morris Hills  'A'                                            1:52.37   7   4   
     1) Lyness, Casey SO                2) Follet, Rhianna SO             
     3) Diaz, Alondra SO                4) Thompson, Ulana SR             
  5 Delsea  'A'                                                  1:52.51   7   2   
     1) Burrell, Sabrina JR             2) Moore, Ciera SO                
     3) Byrd, Asia SR                   4) Chukwurah, Atiyah SR           
  6 Voorhees  'A'                                                1:52.99   5   1   
     1) Sneelen, Jessica SR             2) Holthaus, Olivia SO            
     3) Tack, Erin SR                   4) Jolly, Mary SO                 
  7 Long Branch  'A'                                             1:53.07   7 
     1) Blanton, Mariah SR              2) Morrison, Cleopatra JR         
     3) Bridges, Julia JR               4) Johnson, Tanai SR              
  8 Hillside  'A'                                                1:53.60   5 
     1) Francois, Jeanny SR             2) Ekanen-Adara, Biaure SR        
     3) Super, Zakiyyah SR              4) Hector, Jasmine JR             
  9 Jefferson  'A'                                               1:53.66   6 
     1) Stewart, Ashley FR              2) Hatler, Katie SR               
     3) Brown, Lindsay JR               4) Beniulis, Danielle JR          
 10 Monmouth Regional  'A'                                       1:53.86   1 
     1) Anderson, Jocelyn JR            2) Todd, MacKenzie FR             
     3) Newman, Naomi JR                4) Johnson, Jillian SR            
 11 Ocean Township  'A'                                          1:54.40   4 
     1) Henderson, Raquel JR            2) Hyun, Hailey SO                
     3) Guss, Sarah SO                  4) Goff, Ja'Keia FR               
 12 Snyder  'A'                                                  1:54.78   6 
     1) Whyatt, Jade SR                 2) Kendall, Kali SR               
     3) Capers, Christa JR              4) Waiters, Essence JR            
 13 Chatham  'A'                                                 1:54.85   5 
     1) Cote, Alexandra JR              2) Prill, Rachel SR               
     3) Barber, Laura FR                4) Ferrone, Lia JR                
 14 Ramapo  'A'                                                  1:54.85   6 
     1) Scavone, Claire SR              2) Brockel, Jaqueline SO          
     3) Abribat, Suzanne JR             4) DiLandro, Deanna JR            
 15 Lawrence  'A'                                                1:55.15   5 
     1) Trzcinska, Marta SR             2) Trimble, Carol JR              
     3) Scott, Marissa SR               4) Driver, Nia SR                 
 16 Pemberton  'A'                                               1:55.23   5 
     1) Reevey, Mahogany SR             2) Russell, Tanaesza SO           
     3) Riley, Dayzah SR                4) Lawrence, Nia SR               
 17 Rahway  'A'                                                  1:55.92   5 
     1) Greene, Mia-Sade 10             2) Peterson, Alana 10             
     3) Cook, Payton 11                 4) Edwards, Assata 9              
 18 Rumson-Fair Haven  'A'                                       1:56.06   6 
     1) DeVito, Janie SO                2) weiss, abbey SO                
     3) Geiger, Emily SR                4) Anderson, Amanda SR            
 19 Allentown  'A'                                               1:56.13   3 
     1) DuBrosky, Carly JR              2) Littlefield, Kirsten JR        
     3) Sargent, Alyssa JR              4) Gottilla, Veronica FR          
 20 Bridgeton  'A'                                               1:56.19   4 
     1) Childers, Jonee                 2) Rainner, Durejah               
     3) Fortune, Ishanay                4) Holmes, Jaquesha               
 21 Summit  'A'                                                  1:57.10   3 
     1) Ng, Lauren SR                   2) Badenhouse, Sara SO            
     3) Kohout, Sarah SO                4) Schaffer, Ellie SO             
 22 Barnegat  'A'                                                1:57.25   3 
     1) Frank, Erin SR                  2) Maltais, Rachel SR             
     3) Beyer, Sophia SO                4) Neuner, Sarah FR               
 23 Ewing  'A'                                                   1:57.41   3 
     1) Scott-Strong, Shykira JR        2) Gummel, Jacquelyn FR           
     3) Kuseryk, Shannon SR             4) Lawson, Lauren JR              
 24 Willingboro  'A'                                             1:57.68   7 
     1) Davidson, Chantelle             2) Ringo, Elaina                  
     3) Davis, Jenee                    4) Karnbaye, Lisa                 
 25 West Deptford  'A'                                           1:57.81   4 
     1) Meagher, Kelly JR               2) Moreno, Madison 10             
     3) Kipp, Millie SR                 4) Pinto, Nicole SO               
 26 Deptford  'A'                                                1:58.40   2 
     1) Gladden, Aliya SO               2) Baker, Sundasia SO             
     3) Dugan, Briana JR                4) Murphy, Annie JR               
 27 Red Bank Regional  'A'                                       1:59.26   3 
     1) Smith, Khalia SO                2) Anderson, Brianna SO           
     3) Perez, Estefany SO              4) Contti, Sophi FR               
 28 Parsippany Hills  'A'                                        1:59.67   2 
     1) Zahid, Neha SO                  2) Chen, Catherine SO             
     3) Rodriguez, Julia SO             4) Etienne, Tatiana FR            
 29 Robbinsville  'A'                                            1:59.76   2 
     1) Thompson, Lauren SO             2) Martin, Emily JR               
     3) Perhacs, Julia JR               4) Stahlbrand, Courtney JR        
 30 Central, Newark  'A'                                         2:00.39   2 
     1) Simmons, Sharoya SR             2) Cintron, Janelys SO            
     3) Easterling, Aniajan SR          4) Grahams, Treana SR             
 31 Governor Livingston .  'A'                                   2:01.61   4 
     1) Frank, Colleen JR               2) Goldman, Madison JR            
     3) Compton, Megan SO               4) Gray, Meredith JR              
 32 Manchester Twsp.  'A'                                        2:01.77   6 
     1) Barnes, Eryn SR                 2) LaVoil, Alania SO              
     3) Nizzardini, Venetia JR          4) Valmon, Zhane SO               
 33 Holmdel  'A'                                                 2:02.01   2 
     1) McKay, Kelly SO                 2) O'Donnell, Samantha SO         
     3) Amarhanow, Lindsey JR           4) Byrket, Martha JR              
 34 Westside - Newark  'A'                                       2:02.54   3 
     1) Kofa, Kofinda JR                2) Cuttino, Tyasia FR             
     3) Hedrington, Infinity FR         4) Houge, Nahdiyyah FR            
 35 Shabazz  'A'                                                 2:03.31   2 
     1) lindsay, vera SR                2) jones, nia SO                  
     3) smith, navette SO               4) reed, melissa SR               
 36 Northern Burlington  'A'                                     2:03.33   4 
     1) Edwards, Ashley SO              2) Spicer, Shae SR                
     3) Stephens, Skylar SO             4) Metrick, Alexandra FR          
 37 South Plainfield  'A'                                        2:04.04   1 
     1) Abdur-Rashid, Nadiyah SR        2) Boettger, Stephanie FR         
     3) Santiago, Niari SR              4) Sanders, Tierra JR             
 38 Sterling  'A'                                                2:04.21   1 
     1) Thomas, Justine                 2) Adamski, Rachel                
     3) Watkins, Safia                  4) Vargas, Alex SO                
 39 West Essex  'A'                                              2:08.96   1 
     1) Forte, Daria 12                 2) Jacobson, Sarah 11             
     3) Murray, Theresa 10              4) Otun, Alexis 11                
 40 North Plainfield  'A'                                        2:10.39   4 
     1) Warner, Samantha SO             2) Meza, Samantha JR              
     3) Lembrick, Briana JR             4) Hernandez, Vanessa SO          
 41 Middle Township  'A'                                         2:16.90   1 
     1) Caruso, Breanna JR              2) Fossett, Chelsea SO            
     3) Herlihy, Summer SO              4) Hippen, Honna FR               
 42 Dover  'A'                                                   2:18.32   1 
     1) Fuller, Theresa FR              2) Vanderkooi, Katie JR           
     3) Ayala, Karina JR                4) Gomez, Julia JR                
 
Event 98  Girls 4x800 Meter Relay Gr 2
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Voorhees  'A'                                                9:55.71   10   
     1) Modde, Clarissa JR              2) Cicitta, Nisa SR               
     3) Brakewood, Ellie SO             4) Seiffert, Erin SR              
  2 Rumson-Fair Haven  'A'                                      10:07.91    8   
     1) Satzke, Fini SO                 2) Steinhacker, Morgan FR         
     3) Itvine, Michaella SR            4) Gottuso, Jackie JR             
  3 Pinelands  'A'                                              10:18.77    6   
     1) Scott, Heather JR               2) Shriever, Gillian SO           
     3) Zodl, Lauren SO                 4) Allikmaa, Amanda SO            
  4 Allentown  'A'                                              10:44.80    4   
     1) Travers, Anna SR                2) Murphy, Heather SR             
     3) Firkin, Cora SO                 4) Crawford, Amelia SO            
  5 Rahway  'A'                                                 10:46.58    2   
     1) Stephen, Zaverna 10             2) Harris, Damonique 10           
     3) Walker, Tiffany 11              4) Polynice, Maritza 11           
  6 Manasquan  'A'                                              10:47.38    1   
     1) Heavey, Michaella SR            2) Ientile, Gabby SO              
     3) Osgoodby, Alexa SR              4) Petillo, Emily FR              
  7 Cranford  'A'                                               10:55.61  
     1) Reilly, Keara SO                2) Romanovich, Megan SO           
     3) Drewniak, Katie FR              4) Faraone, Erica SR              
  8 Holmdel  'A'                                                10:56.27  
     1) Metzger, Jen SR                 2) Sun, Stephanie SO              
     3) Yang, Jin SR                    4) Cooper, ZuZu JR                
  9 Ocean Township  'A'                                         10:58.10  
     1) Jones, Jackie JR                2) Cholak, Michela FR             
     3) Beisswanger, Molly SR           4) Chavis, Jennifer FR            
 10 Robbinsville  'A'                                           11:00.26  
     1) Stringfellow, Alexis SR         2) Piccione, Lauren JR            
     3) Krueger, Caitlyn FR             4) Holzbaur, Erin SO              
 11 Morris Hills  'A'                                           11:04.96  
     1) Polimeni, Krissa SR             2) Meehan, Marissa SR             
     3) Hanson, Danielle JR             4) Caulfield, Nicole SO           
 12 Red Bank Regional  'A'                                      11:09.95  
     1) Anderson, Brianna SO            2) McPeak, Emily SO               
     3) Midgon, Paige SO                4) Orsini, Elisa SO               
 13 Governor Livingston .  'A'                                  11:23.60  
     1) Matlin, Katherine SO            2) Young, Laura JR                
     3) Chirichella, Katharine SO       4) Martingano, Jennifer SO        
 14 Barnegat  'A'                                               11:27.29  
     1) Applegate, Emma FR              2) Weyrick, Lindsey FR            
     3) Nelson, Laura SR                4) O'Connor, Erin FR              
 15 Dover  'A'                                                  11:29.14  
     1) Fox, Erin SR                    2) Caban, Jennifer JR             
     3) Ayala, Karina JR                4) Inglis, Rebecca SO             
 16 West Essex  'A'                                             11:33.01  
     1) Gupton, Heather 12              2) Surmachevska, Maria 12         
     3) Gonzalez, Shirley 12            4) Racamato, Marisa 11            
 17 Northern Burlington  'A'                                    11:33.89  
     1) Melillo, Gianna SO              2) Catalfamo, Brooke SR           
     3) Thier, Sydney JR                4) Linser, Emily SR               
 18 West Deptford  'A'                                          11:34.84  
     1) Cooper, Kirsten SO              2) Kipp, Millie SR                
     3) Palmer, Val JR                  4) Emrick, Kaitlyn FR             
 19 South Plainfield  'A'                                       11:47.61  
     1) Cruz, Patricia SR               2) Huber, Gennifer FR             
     3) Cruz, Alexandra FR              4) Ng, Rebecca FR                 
 20 Sterling  'A'                                               11:48.55  
     1) Straub, Taylor                  2) Carter, Jo                     
     3) Donegan, Kelly                  4) Manko, Brianna                 
 21 Parsippany Hills  'A'                                       12:02.50  
     1) Mangru, Maria JR                2) Murphy, Kaitlyn SO             
     3) Padilla, Yesenia JR             4) Miller, Ellen SR               
 22 Bridgeton  'A'                                              12:14.77  
     1) Marchese, Julianna              2) Ruiz, Raquel                   
     3) Garcia, Ashley                  4) Bautista, Guadalupe            
 23 Camden  'A'                                                 12:27.23  
     1) Roberts, Nijja SR               2) Thomas, Maya JR                
     3) Simmons, Tatyana JR             4) Shambry, Estelle FR            
 
Event 100  Girls 1600 Sprint Medley Gr 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ramapo  'A'                                                  4:18.11   5  10   
     1) Abribat, Suzanne JR             2) Salmins, Gina SR               
     3) Scavone, Claire SR              4) DiLandro, Deanna JR            
  2 Delsea  'A'                                                  4:18.13   5   8   
     1) Burrell, Sabrina JR             2) Barbaro, Christina JR          
     3) Moore, Ciera SO                 4) Mazzi, Celine JR               
  3 Ocean Township  'A'                                          4:22.69   5   6   
     1) Henderson, Raquel JR            2) Jones, Jackie JR               
     3) Hyun, Hailey SO                 4) Clark, Brenna SR               
  4 Morris Hills  'A'                                            4:23.05   5   4   
     1) Clyne, Ailis SR                 2) Lyness, Casey SO               
     3) Follet, Rhianna SO              4) Thompson, Ulana SR             
  5 Rumson-Fair Haven  'A'                                       4:28.12   5   2   
     1) Geiger, Emily SR                2) DeVito, Janie SO               
     3) Anderson, Amanda SR             4) Howley, Courtney JR            
  6 Snyder  'A'                                                  4:28.89   5   1   
     1) Whyatt, Jade SR                 2) Capers, Christa JR             
     3) Waiters, Essence JR             4) Bethea, Breanna JR             
  7 Parsippany Hills  'A'                                        4:31.24   5 
     1) Padilla, Yesenia JR             2) Zahid, Neha SO                 
     3) Etienne, Tatiana FR             4) Miller, Ellen SR               
  8 Jefferson  'A'                                               4:34.89   4 
     1) Brown, Lindsay JR               2) Hatler, Katie SR               
     3) Beniulis, Danielle JR           4) Scherlacher, Hannah SR         
  9 West Deptford  'A'                                           4:35.83   3 
     1) Pinto, Nicole SO                2) Kipp, Millie SR                
     3) Meagher, Kelly JR               4) Knoblock, Megan SR             
 10 Cranford  'A'                                                4:35.85   4 
     1) Ellenbacher, Jenna JR           2) Hunter, Regine SR              
     3) McGuire, Ashley JR              4) Van Horn, Laura JR             
 11 Barnegat  'A'                                                4:38.12   5 
     1) Frank, Erin SR                  2) Neuner, Sarah FR               
     3) Alleyne, Andrea JR              4) Maltusz, Phylicia JR           
 12 South Plainfield  'A'                                        4:38.86   4 
     1) McLean, Maggie SR               2) Boettger, Stephanie FR         
     3) Santiago, Niari SR              4) Ferraro, Dianne FR             
 13 Raritan  'A'                                                 4:39.07   3 
     1) Sparacino, Stephanie SR         2) Ridge, Mary JR                 
     3) LaMattina, Kaitlyn FR           4) Walsh, Kaitlin SO              
 14 West Essex  'A'                                              4:40.83   4 
     1) Wojtowicz, Alison 11            2) Otun, Alexis 11                
     3) Alhout, Alexa 10                4) Oyama, Carlysa 11              
 15 Lawrence  'A'                                                4:43.18   4 
     1) Driver, Nia SR                  2) Trzcinska, Marta SR            
     3) Trimble, Carol JR               4) Scott, Marissa SR              
 16 Voorhees  'A'                                                4:43.61   4 
     1) Cicitta, Nisa SR                2) Suchovic, Samantha SR          
     3) Tack, Erin SR                   4) Graybeal, Kim FR               
 17 Hillside  'A'                                                4:44.22   3 
     1) Francois, Jeanny SR             2) Ekanen-Adara, Biaure SR        
     3) Super, Zakiyyah SR              4) Hector, Jasmine JR             
 18 Allentown  'A'                                               4:44.98   2 
     1) Littlefield, Kirsten JR         2) Sargent, Alyssa JR             
     3) DuBrosky, Carly JR              4) Scesney, Julie SR              
 19 Matawan  'A'                                                 4:46.47   4 
     1) Love, Alexandra SO              2) King, Desiree SO               
     3) Provansano, Maria SO            4) Berger, Chelsea SO             
 20 Rahway  'A'                                                  4:48.82   3 
     1) Greene, Mia-Sade 10             2) Peterson, Alana 10             
     3) Mohammed, Aanisah 9             4) Stephen, Zaverna 10            
 21 Governor Livingston .  'A'                                   4:49.98   3 
     1) Gray, Meredith JR               2) Caballero, Alice FR            
     3) Suchan, Tamara SO               4) Herring, Emily SO              
 22 Central, Newark  'A'                                         4:51.18   3 
     1) Vandross, Ikea SR               2) Simmons, Sharoya SR            
     3) Cintron, Janelys SO             4) Lee, Shante SO                 
 23 Robbinsville  'A'                                            4:52.46   2 
     1) Skarupsky, Lauren FR            2) Morris-Bullock, Myana SR       
     3) Condit, Cassandra JR            4) Hoag, Chloe FR                 
 24 Bridgeton  'A'                                               4:52.77   2 
     1) Hameed, Hassana                 2) Childers, Jonee                
     3) Holmes, Jaquesha                4) Corley, Zamarah                
 25 Summit  'A'                                                  4:54.41   2 
     1) Delli Santi, Felisa SR          2) Salter, Sarah JR               
     3) Badenhouse, Sara SO             4) Musallam, Dahlia SO            
 26 Westside - Newark  'A'                                       4:56.31   1 
     1) Aaron, Toshanna JR              2) Hedrington, Infinity FR        
     3) Yormie, Lovettee SR             4) Finklea, Ta'rah SR             
 27 Poimt Pleasant Boro  'A'                                     4:57.66   1 
     1) Havens, Cameron SO              2) D'Ippolito, Erika SR           
     3) Fallone, Samantha SR            4) Tufano, Emily FR               
 28 Red Bank Regional  'A'                                       4:57.74   3 
     1) Keavey, Olivia FR               2) Roche, Elissa SR               
     3) Orsini, Elisa SO                4) Wainwright, Kyle               
 29 Holmdel  'A'                                                 4:57.77   3 
     1) Amarhanow, Lindsey JR           2) O'Donnell, Samantha SO         
     3) Byrket, Martha JR               4) Cooper, Gypsy Blue SO          
 30 Deptford  'A'                                                4:59.70   1 
     1) Sullivan, Katelyn SR            2) Baker, Sundasia SO             
     3) Murphy, Annie JR                4) Dugan, Briana JR               
 31 Willingboro  'A'                                             4:59.87   4 
 32 Camden  'A'                                                  5:03.46   5 
     1) Fussell, Zhane JR               2) Hudson, Jenia SO               
     3) Williams, Keisha SO             4) Roberts, Kandis SO             
 33 North Plainfield  'A'                                        5:09.79   4 
     1) Hernandez, Vanessa SO           2) Lembrick, Briana JR            
     3) Warner, Samantha SO             4) Meza, Samantha JR              
 34 Dover  'A'                                                   5:10.83   1 
     1) Fuller, Theresa FR              2) Gomez, Julia JR                
     3) Vanderkooi, Katie JR            4) Fox, Erin SR                   
 35 Northern Burlington  'A'                                     5:19.17   1 
     1) Wimmersberg, Amanda SR          2) Metrick, Alexandra FR          
     3) Edwards, Ashley SO              4) Catalfamo, Brooke SR           
 -- Ewing  'A'                                                        DQ   3 
     1) Scott-Strong, Shykira JR        2) Gummel, Jacquelyn FR           
     3) Lawson, Lauren JR               4)                                
 
Event 102  Girls 4x400 Meter Relay Gr 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Robbinsville  'A'                                            4:12.36   3  10   
     1) Jancewicz, Noel SR              2) Hughes, Paris JR               
     3) Koss, Kelly SR                  4) Koss, Kaitlyn SR               
  2 Matawan  'A'                                                 4:14.78   3   8   
     1) Quinones, Briana SR             2) Santimauro, Marianne SO        
     3) Ali, Yasmin SO                  4) Mojica, Erica JR               
  3 Voorhees  'A'                                                4:17.79   3   6   
     1) Sneelen, Jessica SR             2) Holthaus, Olivia SO            
     3) Brakewood, Ellie SO             4) Jolly, Mary SO                 
  4 Camden  'A'                                                  4:18.29   3   4   
     1) Haines, Jamira SR               2) Dowens, Daesha SR              
     3) Williams, Keisha SO             4) Hudson, Jenia SO               
  5 Long Branch  'A'                                             4:23.61   2   2   
     1) Blanton, Mariah SR              2) Johnson, Tanai SR              
     3) Hymes, Bria SR                  4) Bridges, Julia JR              
  6 Sterling  'A'                                                4:24.31   2   1   
     1) Felder, Ebony                   2) Wyatt, Ateera                  
     3) Daywalt, Candace                4) Adamski, Rachel                
  7 Chatham  'A'                                                 4:24.97   2 
     1) Prill, Rachel SR                2) Ferrone, Lia JR                
     3) O'Neill, Colleen JR             4) Cote, Alexandra JR             
  8 Manchester Twsp.  'A'                                        4:26.42   3 
     1) Nizzardini, Venetia JR          2) Oliver, Artayjah SO            
     3) LaVoil, Alania SO               4) Valmon, Zhane SO               
  9 Barnegat  'A'                                                4:26.78   3 
     1) Maltais, Rachel SR              2) Frank, Erin SR                 
     3) Nelson, Laura SR                4) Maltusz, Phylicia JR           
 10 Monmouth Regional  'A'                                       4:27.46   1 
     1) Anderson, Jocelyn JR            2) Daly, Christine SR             
     3) Johnson, Jillian SR             4) Todd, MacKenzie FR             
 11 Delsea  'A'                                                  4:28.29   2 
     1) Burrell, Sabrina JR             2) Chukwurah, Atiyah SR           
     3) Barbaro, Christina JR           4) Mazzi, Celine JR               
 12 Rahway  'A'                                                  4:28.42   3 
     1) Greene, Mia-Sade 10             2) Peterson, Alana 10             
     3) Cook, Payton 11                 4) Edwards, Assata 9              
 13 Snyder  'A'                                                  4:28.71   2 
     1) Kendall, Kali SR                2) Capers, Christa JR             
     3) Bethea, Breanna JR              4) Waiters, Essence JR            
 14 Governor Livingston .  'A'                                   4:29.07   2 
     1) Caballero, Alice FR             2) Suchan, Tamara SO              
     3) St. Clair, Amanda JR            4) Bjorkeson, Isabella SO         
 15 Hillside  'A'                                                4:32.46   1 
     1) Francois, Jeanny SR             2) Ekanen-Adara, Biaure SR        
     3) Hector, Jasmine JR              4)                                
 16 Rumson-Fair Haven  'A'                                       4:32.57   2 
     1) Maita, Isabella SR              2) Villane, Alex JR               
     3) Satzke, Fini SO                 4) weiss, abbey SO                
 17 Pinelands  'A'                                               4:34.09   1 
     1) Scott, Heather JR               2) Allikmaa, Amanda SO            
     3) Polichetti, Sarah JR            4) Holloway, Kirsten JR           
 18 South Plainfield  'A'                                        4:35.66   2 
     1) McLean, Maggie SR               2) Boettger, Stephanie FR         
     3) Ferraro, Dianne FR              4) Santiago, Niari SR             
 19 Red Bank Regional  'A'                                       4:36.99   2 
     1) Buechel, Niki SO                2) Rumph, Grace SO                
     3) McPeak, Emily SO                4) Perez, Estefany SO             
 20 Bridgeton  'A'                                               4:42.23   1 
     1) Hameed, Hassana                 2) Ruiz, Raquel                   
     3) Corley, Zamarah                 4) Vann, Samiya                   
 21 West Essex  'A'                                              4:44.97   1 
     1) Wojtowicz, Alison 11            2) Alhout, Alexa 10               
     3) Otun, Alexis 11                 4) Oyama, Carlysa 11              
 22 Deptford  'A'                                                4:46.61   1 
     1) Baker, Sundasia SO              2) Murphy, Annie JR               
     3) Sullivan, Katelyn SR            4) Dugan, Briana JR               
 23 West Deptford  'A'                                           5:00.80   1 
     1) Cooper, Kirsten SO              2) Tachdjian, Kelli JR            
     3) Palmer, Val JR                  4) Quigley, Jannah FR             
 24 Shabazz  'A'                                                 5:25.28   1 
     1) williams, jamilah SR            2) Cooper, Alana FR               
     3) lee, wydaisha SO                4) reed, melissa SR               
 -- Willingboro  'A'                                                  DQ   3 
     1) Davidson, Chantelle             2) Ringo, Elaina                  
     3) Davis, Jenee                    4) Karnbaye, Lisa                 
 
Event 104  Girls Shot Put Relay Gr 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Young, Brianna            SR Barnegat                       38-10.00  
  2 Wasdyke, Carrie           SR Jefferson                      37-09.00    3   
  3 Copeland, Chandler        SR Manchester Twp.                36-11.00    5   
  4 Yelle, Chloe              JR Monmouth Regiona               35-05.50  
  5 Jones, Samone                Bridgeton                      35-05.25    4   
  6 Segers, Kamyra               Bridgeton                      34-04.75    4   
  7 Jenkins, Chanel              Sterling                       33-10.50    2   
  8 Coles, Onnie              SO Delsea                         33-05.25  
  9 Mazza, Michelle           SO Ocean Township                 33-05.00  
 10 Guthridge, Kiana          JR Manchester Twp.                33-04.25    5   
 11 Onuoha, Erica             JR Highland Regiona               32-01.50    1   
 12 Smith, Amiyah                Sterling                       32-01.00    2   
 13 Morris-Bullock, Myana     SR Robbinsville                   31-09.50    0.50
 14 Fosam, Andin              JR Robbinsville                   31-01.75    0.50
 15 Agbazue, Uzomaka          JR Hillside                       31-01.25  
 16 Martorano, Makenzie       SR Highland Regiona               30-10.50    1   
 17 Noonan, Caitlin           JR Jefferson                      30-06.75    3   
 18 Hancharuk, Rachel         JR Pinelands                      29-09.00  
 19 Sutherland, Dana-Marie    SR Summit                         29-05.25  
 20 Lancaster, Elisia         FR Delsea                         29-03.00  
 21 Seely, Leah               SR Raritan                        29-02.50  
 22 Thrunk, Taylor            JR Pt Pleasant Boro               29-02.00  
 23 Karpman, Jackie           SR Summit                         28-11.50  
 24 Bumpas, Bianca            10 Rahway                         28-11.00  
 25 Brisco, Amber             11 Matawan                        28-10.75  
 26 Sagapolutele, Deja        JR Long Branch                    28-09.50  
 27 Mellock, Megan            SR Matawan                        28-09.00  
 28 Polynice, Kimberlynn      10 Rahway                         28-06.00  
 29 Hewett, Caroline          JR Gov. Livingston                28-02.75  
 30 Pacheco, Esmeralda        SO Ocean Township                 27-10.00  
 31 Pravata, Maria            11 West Essex                     27-08.00  
 32 Calvin, Breanna           JR S. Plainfield                  27-02.50  
 33 Gomez, Luisa              JR Dover                          26-10.00  
 34 Barahona, Josselin        JR S. Plainfield                  26-06.00  
 34 Distler, Katerina         JR Holmdel                        26-06.00  
 34 Allison, Brittleigh       SR Ewing                          26-06.00  
 37 Ball, Mia                 SO Lawrence                       26-03.50  
 38 Levine, Alexis            JR Gov. Livingston                26-03.00  
 39 Hoplock, Samantha         SR Pt Pleasant Boro               26-01.25  
 40 Christensen, Erika        SR Parsippany Hills               25-08.75  
 41 Hart, Grace               SO Raritan                        25-07.50  
 42 Hollingsworth, Rachel     SR Red Bank Reg                   25-04.00  
 43 Thomas, Indonesia         SR Camden                         25-03.00  
 44 Hernandez, Jocelyn        JR Morris Hills                   24-09.25  
 45 Rondon, Eva               SO Monmouth Regiona               24-05.75  
 46 Thomas, Monique           SR Ewing                          24-05.50  
 47 Morris, Love-Tee          SO Central, Newark                24-05.00  
 48 Anderson, Eileen          JR Dover                          24-04.50  
 49 Zarych, Emily             SR Pinelands                      24-03.25  
 50 Alvarez, Jaimely          SO Hillside                       24-02.00  
 51 Dwulet, Laura             SR Holmdel                        23-09.50  
 52 mckinney, tynasia         JR Malcolm X Shabaz               23-07.50  
 53 Shelsky, Amanda           SR Parsippany Hills               23-06.25  
 53 Anderson, Adriana         SO Red Bank Reg                   23-06.25  
 55 Orr, Logan                JR Morris Hills                   22-10.50  
 56 Nelson, Laura             SR Barnegat                       22-07.50  
 57 Scarrone, Mary            JR Rumson-Fair Have               22-06.25  
 58 O'Sullivan, Justine       SO Rumson-Fair Have               22-03.50  
 59 Harley, Tanayah           JR Snyder                         22-02.00  
 60 King, Megan               FR Long Branch                    21-10.00  
 61 DeBrabanter, Isabelle     10 West Essex                     21-07.50  
 62 Benton, Tashana           SO Central, Newark                21-05.25  
 63 Farrior, Jordyn              Willingboro                    20-11.50  
 64 Mcdowell, Riyana          JR Snyder                         20-04.50  
 65 Ball, Maya                SO Lawrence                       20-03.25  
 66 Mendez, Malisa            JR Camden                         20-00.00  
 67 Hornyak, Skylar           SO Allentown                      19-00.75  
 68 Gaines, Lasharra             Willingboro                    18-09.50  
 69 Blyther, Nadeerah         SO Malcolm X Shabaz               17-05.00  
 70 Paglia, Rebecca           FR Allentown                      17-01.00  
 
Event 106  Girls High Jump Relay Gr 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jancewicz, Noel           SR Robbinsville                    5-04.00    2   
  2 Karras, Dakota            JR Pt Pleasant Boro                5-00.00    3   
  2 Haines, Jamira            SR Camden                          5-00.00    4   
  2 Boham, Gaynelle           SR Matawan                         5-00.00    5   
  2 Price, Joy                SR Matawan                         5-00.00    5   
  6 Dowens, Daesha            SR Camden                          4-10.00    4   
  7 Hunter, Regine            SR Cranford                        4-10.00    1   
  7 Zabelski, Megan           FR Pt Pleasant Boro                4-10.00    3   
  9 Distler, Katerina         JR Holmdel                         4-08.00  
  9 Moore, Ciera              SO Delsea                          4-08.00    0.50
  9 Ryan, Nora                SO Rumson-Fair Have                4-08.00  
 12 Chukwurah, Atiyah         SR Delsea                          4-06.00    0.50
 12 Jolly, Mary               SO Voorhees                        4-06.00  
 12 Grant, Bryanna            SR Cranford                        4-06.00    1   
 15 McLean, Maggie            SR S. Plainfield                   4-04.00  
 15 Holthaus, Olivia          SO Voorhees                        4-04.00  
 15 Falco, Emily              JR Holmdel                         4-04.00  
 18 Levering, Jacqueline      JR Robbinsville                    4-02.00    2   
 18 Bythell, Nicole           SO S. Plainfield                   4-02.00  
 18 weiss, abbey              SO Rumson-Fair Have                4-02.00  
 21 Idemuau, Osato            JR Hillside                        4-00.00  
 21 Salter, Jessica           SO Summit                          4-00.00  
 21 Perez, Estefany           SO Red Bank Reg                    4-00.00  
 -- Kayondo, Hanet Angel      10 Rahway                               NH  
 -- Jacobs, Shanique          11 Rahway                               NH  
 -- thomas, tamarah           SR Malcolm X Shabaz                     NH  
 -- Rabinowitz, Amanda        FR Manchester Twp.                      NH  
 -- Mason, Carissa            SR Manasquan                            NH  
 -- Natanagara, Gillian       FR Ocean Township                       NH  
 -- Catipon, Anne             SR Summit                               NH  
 -- Molan, Alex               FR Morris Hills                         NH  
 -- Nguyen, Michelle          SO Parsippany Hills                     NH  
 -- Young, Laura              JR Gov. Livingston                      NH  
 -- Hornacek, Gabrielle       JR Raritan                              NH  
 -- Crenshaw, Victoria        JR Hillside                             NH  
 -- Skajaa, Nicola            SO Chatham                              NH  
 
Event 108  Girls Pole Vault Relay Gr 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gambuti, Megan            JR Ramapo                         10-06.00    5   
  1 Even-Chen, Jordan         JR Ramapo                         10-06.00    5   
  3 Selfridge, Katie          SO Delsea                          9-06.00    4   
  3 Dikun, Elissa             SR Pt Pleasant Boro                9-06.00    2   
  5 Theriault, Claudia        SR West Deptford                   9-00.00    3   
  5 Grant, Bryanna            SR Cranford                        9-00.00    1   
  7 Brown, Lexi               SR Delsea                          9-00.00    4   
  8 O'Neill, Colleen          JR Chatham                         8-06.00    0.50
  8 Douglas, Elizabeth        SO West Deptford                   8-06.00    3   
 10 Havens, Cameron           SO Pt Pleasant Boro                8-00.00    2   
 11 Thomas, Justine              Sterling                        7-06.00  
 11 Neville, Clemency         SR Chatham                         7-06.00    0.50
 13 McGuire, Ashley           JR Cranford                        7-00.00    1   
 13 Wiebalk, Cara             JR Monmouth Regiona                7-00.00  
 13 Zarelli, Allison          SO Manasquan                       7-00.00  
 13 Marco, Danielle              Sterling                        7-00.00  
 13 McKay, Kelly              SO Holmdel                         7-00.00  
 13 Polimeni, Krissa          SR Morris Hills                    7-00.00  
 13 Knapp, Julia                 Manchester Twp.                 7-00.00  
 -- McKiever, Mary            SO Manasquan                            NH  
 -- Quinones, Bethany         SR Matawan                              NH  
 -- Narciso, Simone           SO Morris Hills                         NH  
 -- DeAngelis, Crista         SO Monmouth Regiona                     NH  
 

                Women - Gr 2 - Team Rankings - 9 Events Scored
===============================================================================
    1) Matawan                     36        2) Delsea                     23   
    2) Voorhees                    23        4) CAMDEN                     22   
    5) Ramapo                      20        5) Rumson-Fair Haven          20   
    7) Robbinsville                15        8) Cranford                   11   
    9) Poimt Pleasant Boro         10        9) Manchester Twsp.           10   
   11) Morris Hills                 9       12) BRIDGETON                   8   
   12) GOVERNOR LIVINGSTON .        8       12) Holmdel                     8   
   12) Pinelands                    8       16) West Deptford               6   
   16) Jefferson                    6       16) Allentown                   6   
   16) Ocean Township               6       16) Summit                      6   
   21) STERLING                     5       22) Raritan                     4   
   23) Highland Regional            2       23) LONG BRANCH                 2   
   23) Rahway                       2       26) Manasquan                   1   
   26) Snyder                       1       26) Chatham                     1